MLÁDEŽ CB Ústí nad Labem

Usilujte o pokoj se všemi a o svatost, bez níž nikdo nespatří Pána.
(Židům 12, 14)

Co už bylo?

Víkendovka 20.- 22.4.07

20.-22.4.07 VÍKENDOVKA...a to na téma setkání s Bohem!
Tak a máme to za sebou...

        Na chaloupku k Rampouskům v malebné Bukovinské krajině jsme dorazili velmi porůznu.  Nejdříve jsme přijely autobusem my holky: Eliška, Jitka Vašková a já. V Levínských Petrovicích nás už čekala ubytovatelka Lenka a její věrná psice Justy:). Společně jsme jely na chaloupku, kterou sice někdo před námi vykradl, přesto ale byla stále slušně zařízená... Cestou nás ještě dohnali Pavel s Ríšou na kolech, a tak jsme společně zahajovali pátrací akci po zlodějích. K našemu (mému) zklamání, tam již žádný vyvrhelec společnosti nepobýval, a tak jsme tiše čekali na příjezd majitelů chaty a na ostatní.
  Co nevidět se objevili i Vackovi, přivážejíc Štěpánku, Aničku a Toníka. Na kole dorazil i David Granát... a jak tak počítám, už bychom mohli být všici.
  Večer byl velmi chladný a my jsme se nahrnuli k ohni a s chutí snědli dobrou večeři. Později se nám podařilo hlavní místnost jakž takž vytopit a začalo tam být velmi příjemně. Přijel taky Péťa Popovský, tak byli hostitelé komplet:). Společně jsme zpívali, poslouchali Ríšovy úžasné songy z notebooku a pak začal i večerní program.
Protože tato víkendovka byla na thema: Setkání s Bohem, i první program by David to zahrnoval. Ve skupinách jsme dávali dohromady setkání různých osobností Starého a Nového zákona s Bohem. Přemýšleli jsme nad okolnostmi a pocity, které se kolem toho děly. Pak pokračoval program, při kterém jsme žel usla, takže jsem se zbudila až na modlitby.
  Ráno  jsme se probrali do slunečného dne... Po vydatné snídani jsme se vyhrnuli ven a užívali si počasí. Kluci hned vytáhli "bajky" a něco jako "bike trial" začalo... Možná bude lepší fotodokumentace v galerii... Samozřejmě se to neobešlo bez pádů, bez na několika místech trnkama propíchlých duší (nebo jak se pneumatikám na kolech ríká:)... Hráli jsme kopanou, fresbee, slunili se a při tom všem hoodně a hooodně fotili, páč jsme měly s sebou foťák já i Ríša. Fotky jsme hned dávali do Notebooku a tak si užívali slideshow snímků starých několik minut.
   K obědu nás čekaly špagety s boloňskou a bylo to super. Pak jsme se vydali  do vedlejší vesnické hospůdky na nanuky (a pivko), kde jsme chvíli poseděli a popovídali. Odpoledne jsme vyhlásili mega soutěž v petangue. Jenže kde? Samozřejmě na kopcovité louce! To je nejlepší! Udělali jsme teamy po dvou a začal tvrdý boj:), z kterého nakonec vzešli i vítězové: A to Léňa s Péťou Popovský... prostě na takto sžité páry nikdo nemá. Když se nachýlil večer a my byli po první večeři;) udělali jsme táborák a chystali se na večer. Plánovali jsme nějaké věci okolo mládeže a pak šli opíkat liberecké párky (které podle mých nových informací ztrácejí na kvalitě! přátelé, ano je tomu tak a i toto, vždy v naší mládeži uznávané, krmivo bylo z větší části nahrazeno paprikou a moukou:( ).
   Po posilnění byla už tma začal worship večer.  Po okolí zahrady jsme měli připravená stanoviště se svíčkami a veršíky. každý pak měl čas si v jakémkoliv pořadí pojít každé stanoviště, modlit se, rozjímat, sedět u ohně... jak kdo chtěl. Když si každý vše prošel, ve společné, svíčkami osvícené, místnosti už hrála tichá hudba a měli jsme možnost napsat svou modlitbu na papír. Je to zajímavé formulovat své prosby, žalmy, chvalozpěvy na papír. . . dá to modlitbě jiný nádech vážnosti a můžete se k ní později vrátit. Dále jsme už jen tiše chválili a postupně se ubírali do postýlek:)
   Poslední ráno, to nedělní, jsme poslouchali mp3 Pavlův list Timotheovi. Všici jsme seděli na balkoně a nechali bedýnky (jako celý víkend) vyřvávat v okně do okolí... Pak jsme už jen lenošili, fotili se na tisíc (přeháním) způsobů, jako fotbalové mužstvo, náhodné nohy, hlavy. . ., jako pří/nepříbuzní (např nový rodinný stav BAGR/ová =bratr/sestra švagra/ové) atd. Prostě jsme lenošili a celkově si užili krásný společný, odpočinkový a utužující víkend . . . . .
                                                                                                    napsala Olča
Poslední komentáře
09.05.2007 16:03:07: Tak fotky dobrý, ale ten článek se pořád nějak neurodil, co? Evoluce nefunguje, na to bych nespoléha...
04.05.2007 16:23:22: Neváhejte a posílejte mi vaše postřehy z víkendovky! a ze zájezdu hradečáků... aneb jak jste to vidě...